понеделник, 28 май 2018 г.

България продължава напред след победа над Малта

• България продължава напред след победа над Малта

Снимка: gol.bg

България победи Малта с 1:0 в квалификация за Евро 2016 и запази шансовете си за третото място, което и осигурява участие в баражите за място във финалите на турнира на Европа. Единственият гол в срещата отбеляза Ивелин Попов в 56-ата минута на мача, игран на стадион "Та Кали" в Ла Валета. В края на първото полувреме националите ни можеха да поведат в резултата, но Илиан Мицански пропусна дузпа, отсъдена за нарушение срещу Владимир Гаджев. Успехът запазва свежи шансовете на България за бараж, особено след грешната стъпка на тима на Норвегия, който не успя да победи Азербайджан у дома (0:0). В третия мач от група Н Хърватия - Италия също не бе излъчен победител - 1:1. Хърватия е начело в групата с 14 точки, следвана от Италия с 12 и Норвегия с 10. България е четвърта с 8 т.,  Азербайджан - 4, а Малта - 1.