понеделник, 28 май 2018 г.

България със среброто в Баку

• България със среброто в Баку

Снимка: Sportal.bg

Волейболистите от националния отбор на България останаха със сребърните медали на първите в историята Европейски игри в Баку. Воденият от треньора Николай Желязков тим отстъпи на Германия с 1:3 (16:25, 17:25, 31:29, 21:25) в големия финал на мъжкия волейболен турнир на Игрите, игран днес по обед пред около 3500 зрители в Кристалната зала в азербайджанската столица. Финалът бе изгледан на живо от двама президенти на България - настоящият Росен Плевнелиев и бившият Петър Стоянов.

Така България не успя да спечели историческо първо злато в мъжкия волейбол от голям форум. Това е първо сребърно отличие за България при мъжете от голямо състезание от Олимпиадата в Москва 1980 насам и общо 4-то в историята. Това също така е 4-ти сребърен медал на България и общо 10-то отличие от Игрите в Баку. Германия пък спечели историческата първа титла от Европейските игри и общо 16-то злато в Баку. По-рано днес Русия спечели бронзовите медали, след като надигра Полша с 3:1 (26:24, 23:25, 25:23, 25:23) в срещата за 3/4-о място.

Най-резултатен за българския тим стана Николай Николов с 13 точки.

Добрата новина е, че волейболистите от националния отбор на България постигнаха лесна 7-а победа в Световната лига. Възпитаниците на селекционера Пламен Константинов надиграха без особени проблеми Куба с 3:1  и във втората среща между двата тима от 5-ия кръг в Група "С" на втората дивизия, играна тази вечер пред около 4500 зрители в обновената зала "Конгресна" на ДКС във Варна. По този начин "трикольорите" излязоха начело във временното класиране в групата със 7 победи, 3 загуби и 18 точки.

Източник: Sportal.bg